Home Page

School Staff

Executive Leadership Team

Executive Leadership Team 1 Mrs Kirsti Nelson- Executive Headteacher
Executive Leadership Team 2 Mrs Katie Hill- Executive Deputy Headteacher
Executive Leadership Team 3 Mrs Jo Alford- Executive Business Manager

Management Team

Management Team 1 Mrs Kerry Smith- Assistant Headteacher
Management Team 2 Mrs Jo Morton EYFS Lead
Management Team 3 Ms Donna Huddy-English Lead
Management Team 4 Mrs Annette Law-SENCO

Elm Class- Early Years Foundation Stage

Elm Class- Early Years Foundation Stage 1 Mrs Liz Sanderson- Class Teacher
Elm Class- Early Years Foundation Stage 2 Mrs Rachael Lewis- Class Teacher
Elm Class- Early Years Foundation Stage 3 Mrs Lin Styles-Teaching Assisant
Elm Class- Early Years Foundation Stage 4 Mrs Sarah Nixon- Teaching Assistant

Beech Class- Year 1

Beech Class- Year 1 1 Mrs Mel Moore- Class Teacher
Beech Class- Year 1 2 Miss Donna Huddy- ClassTeacher
Beech Class- Year 1 3 Miss Meg Towns- Teaching Assistant
Beech Class- Year 1 4 Miss Zoe Cox- Teaching Assistant

Rowan Class- Year 2

Rowan Class- Year 2 1 Miss Jennifer Darrie - Class Teacher
Rowan Class- Year 2 2 Mrs Annette Law - Class Teacher (Thursday)
Rowan Class- Year 2 3 Mrs Julie Tilley-Teaching Assistant
Rowan Class- Year 2 4 Mrs Anne Parker- Teaching Assistant

Cherry Class- Year 3

Cherry Class- Year 3 1 Mrs Melanie Bewes- Class Teacher
Cherry Class- Year 3 2 Mr Rob Odams-Class Teacher ( 1 day)
Cherry Class- Year 3 3 Mrs Cathy Cramp - Teaching Assistant
Cherry Class- Year 3 4 Mr Gary Harding-TEaching Assistant

Oak Class- Year 4

Oak Class- Year 4 1 Miss Emily Burgin-Class Teacher
Oak Class- Year 4 2 Mrs Vikki Page- Teaching Assistant

Cedar Class- Year 5

Cedar Class- Year 5 1 Miss Ellie Kowalski- Class Teacher
Cedar Class- Year 5 2 Mrs Linda Cox- Teaching Assistant

Willow Class- Year 6

Willow Class- Year 6 1 Mrs Kerry Smith- Class Teacher
Willow Class- Year 6 2 Mrs Tracy Daykin- Class Teacher
Willow Class- Year 6 3 Mrs Annabel Giles- Teaching Assistant

Special Needs Coordinator (SENCO)

Special Needs Coordinator (SENCO) 1 Mrs Annette Law

Administration Team

Administration Team 1 Mrs Jo Alford Business Manager
Administration Team 2 Mrs Nina Lewis- Administration Assistant
Administration Team 3 Mrs Karen Scribbins- Administration Assistant

Meal Time Assistants

Meal Time Assistants 1 Mrs Cathy Cramp
Meal Time Assistants 2 Mrs Claire Palmer
Meal Time Assistants 3 Mrs Julie Tilley
Meal Time Assistants 4 Mrs Louisa Sweet
Meal Time Assistants 5 Mrs Vikki Page
Meal Time Assistants 6 Mrs Linda Cox

Site Manager

Site Manager 1 Mr Colin Woodford

Grovers- Before and After School Club

Grovers- Before and After School Club 1 Mrs Louisa Sweet
Grovers- Before and After School Club 2 Mrs Gill Matthews
Grovers- Before and After School Club 3 Mr Gary Harding
Grovers- Before and After School Club 4 Mrs Linda Cox
Grovers- Before and After School Club 5 Miss Megan Towns

Bath and Wells Multi Academy Trust